A Cinque Terre vidéke tagadhatatlanul Olaszország egyik legbájosabb és legszínesebb tája. Rövid, de élményekben és látnivalókban gazdag programunkat egyedivé teszi a Monterosso-ban évente megrendezett, nagy múltra visszatekintő citromfesztivál és a Bonaparte Napóleonról híres Elba-szigete. Miért is ne csatlakozna hozzánk és fedezné fel velünk Itália két leghíresebb gyöngyszemét?
Utazás: légkondicionált autóbusszal
Szállás: 3 éj Montecatini Terme-ben, 3*-os szállodában
Ellátás: reggeli, felár ellenében 3 fogásos menüvacsora
Fel- és leszállási lehetőség:
Ingyenes: Budapest (Blaha Lujza tér és BAH csomópont), Budaörs, Székesfehérvár, Siófok, Balatonboglár, Nagykanizsa
Időpontok: 4 nap/ 3 éj
2021. augusztus 19-22. (csütörtök-vasárnap) ÜNNEPI HÉTVÉGE
2021. szeptember 23-26. (csütörtök-vasárnap)
Program:
KEDVCSINÁLÓ VIDEÓ: Monterosso, a citromfesztivál helyszíne: ITT!
1. nap: Budapest - Montecatini Terme
Elutazás Budapestről a kora reggeli órákban. Folyamatos utazás Szlovénián keresztül Olaszországba, útközben rövid pihenőkkel. Szlovéniában megállót teszünk Trojane-ban és megkóstoljuk a híres pékség különlegességeit, a hatalmas szlovén szalagos fánkot és krémest. A pékség csodálatos alpesi környezetben található, így lehetőség lesz fotószünetet is tartani. Érkezés Olaszországba, szállás elfoglalása.
2. nap: Elba-szigete
Reggeli után elindulunk egy nagyon szép kirándulásra, Piombino-ból áthajózunk Portoferraio-ba, Elba-szigetének "fővárosába". Ellátogatunk a történelem egyik legnagyobb katonai lángelméjének, Bonaparte Napóleonnak hivatalos rezidenciájához. A sziget nyugati irányába indulunk tovább Marciana Marina felé, ahol kóstolót kapnak a helyi borokból és édességekből. Procchio-t érintve, a sziget déli részéhez érkezünk, ahol a legnépszerűbb fürdőhelyen, Marina di Campo-n sétálunk (jó idő esetén fürdőzési lehetőséggel) a tengerparton, majd szabadidőt követően szintén a déli partokon, Lacona-t érintve gyönyörködhetünk a sziget egyedülálló természeti szépségeiben. A délutáni órákban visszaérkezünk Portoferraio kikötőjéhez, majd szálláshelyünkre az esti órákban. (Program és hajójegy: 55 EUR/fő)
3. nap: Cinque Terre - Pisa
Ma egész napos kirándulást teszünk, elsőként ellátogatunk Pisa-ba a Csodák terére, majd a Ligúr- tenger partjának egyik nehezen megközelíthető, festői részére, a Cinque Terre (Öt föld) Nemzeti Parkba, mely nevét a területén osztozó öt, az autóforgalomtól elzárt településről kapta. A Világörökség részét képező természeti park, melynek meseszép halászfalvai a sziklák oldalába épültek, színes házaival, gyönyörű panorámájával felejthetetlen élményt nyújt. Mivel ezek a halászfalvak el voltak zárva a külvilágtól, a kis településeket a La Speziaból induló hajóval és gyalogosan, ill. vonattal fedezzük fel. Fürdőruhát hozzanak magukkal, mert jó idő esetén a vállalkozó kedvűek strandolhatnak is! Visszautazás La Spezia-ba. Búcsút veszünk Európa egyik legszebb látnivalójától, majd érkezés a szálláshelyre a késő esti órákban. (Program és közlekedés 55 EUR/fő)
4. nap: Poggio a Caiano/Medici Villa - Budapest
Reggeli után hazaindulás. Rövid megálló Poggio a Caiano településen, ahol az egyik legszebb és leghíresebb Medici Villa található. Megnézzük a villa előkelő épületét és sétálunk egyet a Világörökség részét képező épület csodálatos parkjában, majd továbbutazunk Budapestre. Érkezés a késő esti órákban.
Cinque Terre és a csodás Elba-szigete 2021 |
|
---|---|
Időpontok | Előfoglalási ár Ft/fő- visszavonásig érvényes |
08.19-08.22. | 69 900 |
09.23-09.26. | 69 900 |
Egyágyas felár nélkül foglalható két,-háromágyas szobákban garantált társítással, az indulást megelőző 20 napig.
Egyágyas felár (társítás nélkül): 24 900 Ft/fő
Vacsora felár: 12 900 Ft/fő
Audio-guide: 2 000 Ft/fő/tartózkodás
Üdülőhelyi díj: (helyszínen fizetendő) 6 EUR/fő/tartózkodás
Kedvezmények: 3. ágyon 12 éves korig: -10% az alapárból
Fakultatív programok (min. létszám 25 fő):
- Cinque Terre program közlekedéssel: 55 EUR/fő
- Elba-szigete hajójeggyel: 55 EUR/fő
Belépők és egyéb felárak összesen kb: 10-15 EUR/fő
- Elba-szigete/Napóleon villa: kb. 7 EUR/fő
- Montecatini Alto felvonó: 7 EUR/fő
Minimum létszám: 35 fő
A részvételi díj tartalmazza: autóbuszos utazást, szállást reggelivel, magyar idegenvezetőt
A részvételi díj nem tartalmazza: baleset-, betegség-, és poggyászbiztosítás díját (450 Ft/fő/nap), útlemondási díjat (1,3%), foglalási díjat (1500 Ft/fő 12 éven felül), az esetleges belépőket a helyszínen, valamint a felárakat és a helyszínen fizetendő idegenforgalmi adókat, fakultatív vacsorát és az audio guide költségét.
Az utazáshoz érvényes kártyás személyi igazolvány vagy útlevél szükséges!
Indulási időpont | Időtartam | Szobatípus | Ellátás | Ár | Megjegyzés rovat | |
---|---|---|---|---|---|---|
2021-08-19 - 2021-08-22 | 3 éj | Kétágyas szoba(pótágyazható) | Reggeli | 69.900 Ft | Ft/fő reggelivel visszavonásig érvényes előfoglalási ár | |
2021-09-23 - 2021-09-26 | 3 éj | Kétágyas szoba(pótágyazható) | Reggeli | 69.900 Ft | Ft/fő reggelivel visszavonásig érvényes előfoglalási ár |